Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Víc požadavků i lepší zázemí. Temelín zpřísnil kontroly dodavatelů

Temelín – Přísnější požadavky, ale i lepší zázemí. Na jedné straně ČEZ v Temelíně zpřísňuje kontroly dodavatelů, na druhé provádí stavební úpravy budov, ve kterých dodavatelé pracují. Například garáže pod dílnami dostaly loni novou střechu a rekonstrukcí prošly i vnitřní prostory haly pro obráběcí práce. Nedávno energetici otevřeli nový jídelní kout.

Letos mají energetici v plánu vybudovat v areálu elektrárny 25 nových parkovacích míst pro užitková vozidla a do konce roku 2020 upravit zbývající tři haly pro údržbu. Na ploše přes pět tisíc metrů čtverečních má každá z dodavatelských firem hned několik pracovišť. Celkově ČEZ do úprav investuje desítky milionů korun. „Pokud chceme od dodavatelů kvalitní práci, musíme jim vytvořit podmínky. Budovy jsou staré více jak dvacet let a rekonstrukce je potřeba. Jde o investici do budoucna, která se vyplatí,“ říká Bohdan Zronek, ředitel JE Temelín.

Podle temelínského šéfa nejde jen o úpravu budov, ale o celkové zlepšení zázemí a úpravu pracovního prostředí. K tomu má přispět i v lednu otevřený nový jídelní kout. „Chceme oddělit odpočinkovou a pracovní část. Jídelní kout je první krok, budou následovat šatny a místnosti pro operativní porady,“ doplňuje Jan Kruml, vedoucí Péče o zařízení elektrárny Temelín.

Dodavatelé kroky temelínského vedení vítají. „Pro kvalitní výkon je potřeba dobré zázemí, které tady dosud chybělo. Tento koutek zlepší celkovou kulturu na pracovišti,“ poznamenal Jiří Tyc, ředitel temelínské divize ČEZ Energoservis.

Pravidelně po obědě novou místnost využívá Jiří Valtr z firmy Modřany Power. „Každý den po obědě si sem zajdu na kafe. Jsem spokojený, podobné místo mi tady chybělo. Je totiž na cestě mezi jídelnou a mým pracovištěm.“

V rámci dodavatelského systému působí v Temelíně desítka firem, které zaměstnávají šest stovek lidí. Roční zakázky těchto firem se pohybují ve stovkách miliónů korun.

V Temelíně. Ilustrační. Foto: Marek Sviták

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3