Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Veterány projedou jihem Čech. Tahákem pro diváky bude Grand Prix Kaplice.

Jižní Čechy budou v závěru tohoto týdne patřit veteránům. Po klikatých silničkách nedaleko krajského města, u Lipna, v okolí Českého Krumlova anebo napříč Novohradskými horami se projedou stroje, které psaly automobilovou historii. Devátého ročníku South Bohemia Classic se zúčastní 141 posádek z jedenácti zemí světa, ale také několik dalších motoristických klenotů z doby dávno minulé.

V nabitém seznamu přihlášených je zastoupeno jedenáct různých národností a 35 legendárních, ale i méně známých značek vozidel – jmenujme například Jaguar, MG, Mercedes-Benz, Cadillac, Austin Healey, Ferrari, Chevrolet, Porsche, Škoda, Rover nebo Triumph.

Největší akce svého druhu na území České republiky odstartuje v pátek 7. září v 17:15 hodin od Grandhotelu Zvon na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Zatímco účastníci akce budou do centra města postupně přijíždět od půl druhé odpolední, program slavnostního startu mezinárodní setinové rallye klasických a sportovních vozů začne ve 14 hodin koncertem kapely ŠouflŠou.

Současně v ulici Dr. Stejskala vypukne výstava s názvem 100 let československého motorismu, konaná při příležitosti kulatého jubilea republiky. Od náměstí až k divadlu bude možné vidět tuzemské veteránské automobily a motocykly vyrobené v letech 1918 až 1989.

„Rádi přivítáme také diváky s veterány, a to nejen domácí produkce. Kdo má doma staré auto nebo motorku, může na náměstí během pátečního odpoledne přijet, budeme mít pro něj vyhrazeno parkoviště. Naším cílem je vytvořit v centru Českých Budějovic atmosféru, jaká každoročně bývá v ulicích italských měst při legendární rallye Mille Miglia. A právě další veteránisté, byť se vlastní soutěže neúčastní, takovou kulisu můžou vytvořit,“ vysvětluje ředitel South Bohemia Classic Pavel Kacerovský z pořádající agentury ČK motorsport.

Trasa soutěže vede z jihočeské metropole přes Hlubokou, Holašovice, Chvalšiny, historické centrum Českého Krumlova, s moderovanou zastávkou na náměstí Svornosti, a Přídolí do cíle prvního dne v Hotel Resortu Relax v Dolní Vltavici. Během sobotní etapy posádky pojedou kolem Vltavy do Rožmberku, zavítají do Rakouska, Novohradských hor, naobědvají se v borovanském klášteře a v samém závěru vystoupají na vrchol Kramolína ke Stezce korunami stromů, kde bude současně probíhat oblíbená akce pro rodiny Lipno dětem aneb den s Integrovaným záchranným systémem.

Vrcholem soutěže ale bude premiérová Grand Prix Kaplice se začátkem ve 13 hodin. „Jedná se o novinku, kterou jsme si letos pro posádky i diváky připravili. Premiérový ročník Velké ceny bude mít zázemí na kaplickém náměstí, kde kromě výstavy veteránů uvidí všichni příchozí start, cíl i několik zatáček městského okruhu. Ten se pojede na dvě kola, takže v ulicích bude neustále co sledovat. A vstupné? To se samozřejmě neplatí,“ zve Pavel Kacerovský k návštěvě Grand Prix Kaplice.

Více informací o IX. South Bohemia Classic 2018, včetně detailního časového harmonogramu a seznamu přihlášených, najdete na internetových stránkách www.southbohemiaclassic.cz.

Statistika podle seznamu přihlášených

o Počet přihlášených posádek: 141

o Počet zastoupených národů: 11
Česká republika, Slovensko, Rakousko, Německo, Polsko, Maďarsko, Francie, Itálie, Chorvatsko, Spojené státy americké, Rusko

o Počet zastoupených značek: 35
19 – Mercedes-Benz, 17 – Porsche, 12 – Jaguar, 9 – Fiat, Ford, Škoda, 7 – MG, 5 – Triumph,
4 – Alfa Romeo, Austin Healey, Chevrolet, Lancia, Opel, 3 – BMW, Datsun, Ferrari, Saab, Volvo, 2 – Sunbeam, Volkswagen, 1 – Apal, Audi, Cadillac, Citroën, DAF, Maserati, Nissan, NSU, Peugeot,
Renault, Rover, Subaru, Tomaszo, Toyota, VAZ

o Nejstarší vozidlo: Rover 16 saloon (1938)
rakouská posádka Andreas Oberweger – Jutta Oberweger

o Hodnocení v kategoriích: Club – klasická vozidla do roku výroby 1945 včetně
Classic – klasická vozidla do roku výroby 1986 včetně
Exclusive – sportovní vozidla vyrobená v letech 1987 – 2018
Mechanické stopky – posádky používající mechanické stopky
Dámský pohár – ryze dámská posádka
Rodinný pohár – spolujezdec mladší 18 let
Týmový pohár – týmy s třemi až čtyřmi posádkami
Kontakt na pořadatele

Pavel Kacerovský
ředitel soutěže
Telefon: +420 728 547 505
E-mail: kacerovsky@ckmotorsport.cz

Tisková zpráva

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3