Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Veselí na Lužnicí otevře novou mateřskou školu za 30 mil. Kč

Veselí nad Lužnicí (Táborsko) 28. července (ČTK) – Veselí nad Lužnicí na Táborsku otevře v Horusicích od září novou mateřskou školu. Vznikla přestavbou z budovy chátrající bývalé obecní školy. Náklady na rekonstrukci objetu činily více než 30 milionů korun. Mateřská škola bude mít místo pro 22 dětí. ČTK to řekla ředitelka mateřské školy Zdeňka Míková.

„Je to krásná jednotřídní školka s nádhernou zahradou, v blízkosti je rybníček. Aktuálně máme přihlášeno 12 dětí, stále jsou tak volná místa. Můžeme k nám vzít i děti mladších tří let,“ uvedla.

Horusice jsou přibližně kilometr od Veselí nad Lužnicí, kde fungují tři mateřské školy. Každý rok ale musejí odmítat desítky žádostí o děti. Mateřská škola v Horusicích by se tak mohla stát v tomto směru novou alternativou. Navíc ji mohou využívat i děti z okolních obcí.

Projekt pokryla z větší části evropská dotace, která představovala přibližně 24 milionů korun. Zbytek uhradilo město, které je provozovatelem mateřské školy. V horním patře objektu navíc při rekonstrukci vzniknul sál, který lze používat na různá setkání, oslavy nebo besídky.

rek hj

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3