Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Velké lyžařské areály na jihu Čech rozšiřují provoz

České Budějovice 14. prosince (ČTK) – Velké lyžařské areály v Jihočeském kraji s ohledem na příznivé počasí pozvolna rozšiřují svou nabídku. Na svazích leží dostatečná vrstva umělého i přírodního sněhu. Skiareál Lipno navíc na sobotu připravuje slavnostní zahájení sezony. Vyplývá to z ankety ČTK.

„Těšit se můžete na ukázky sněžné techniky a lyžařské školy, animace s lišákem Foxem a pohádky pro děti. Ve slalomu se bude závodit o rodinný pobyt na Lipně,“ řekl k sobotní akci za Skiareál Lipno jeho mluvčí Vojen Smíšek. Dodal, že návštěvníci mohou využít zhruba pět kilometrů sjezdovek, na nichž leží přibližně půlmetrová vrstva sněhu.

Provozovatelé areálu Kobyla na Zadově otevřou pro návštěvníky další sjezdovku. „Průběžně upravujeme také stopy pro běžkaře,“ uvedl Petr Vondraš ze zadovského střediska.

Lyžařský areál na česko-rakouské straně Šumavy Hochficht nabízí lyžařům přibližně 11 kilometrů sjezdovek. Na svahy napadl v noci na dnešek čerstvý sníh. „O víkendu budou v provozu všechny lanovky a vleky a také budou otevřeny nové sjezdovky,“ řekl za Hochficht Martin Řezáč. Dodal, že v rakouské příhraničí oblasti kolem lipenské vodní nádrže je upraveno přes 80 kilometrů stop pro běžkaře.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3