Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Ve Vimperku zvou na květinovou louku. Letos vsadili na letničky

Vimperk –  Květinovou louku mohou navštívit lidé na nábřeží Volyňky ve Vimperku. Přístupná je už třetím rokem a kromě příjemné procházky nabízí možnost sledovat soužití velkého množství kvetoucích a trávovitých rostlin, hmyzu, drobných živočichů a půdních organismů.

Josef Kotál z odboru životního prostředí vimperské radnice zmínil, že letos Vimperští vsadili na letničky. Přestože na jaře se dlouho držel sníh a potom přišlo hodně suché počasí, příroda opět dokázala, že umí zázraky.

„Dlouhou dobu na louce téměř nic nerostlo a již jsme se obávali, že v letošním roce se nám náš záměr nepodaří a louka bude jen smutnou podívanou. Příroda nás ale nezklamala a i přes značné sucho louka v těchto dnech krásně vykvetla a zároveň se stala domovem a místem pro návštěvu stovek, možná až tisíců drobných živočichů. Zejména motýlů, včel, čmeláků, brouků a celé řady dalších,“ řekl Josef Kotál.

Květinová louka. Foto: vimperk.cz

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3