Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Ve Vimperku staví novou kanalizaci kolem zámku

Vimperk – Novou 105 metrů dlouhou kanalizaci v ulici Zámek staví ve Vimperku. Připojí se k ní pět objektů včetně  historické dělostřelecké bašty Haselburg. V pozdější fázi se počítá ještě s připojením dalších dvou objektů.

Michal Janče z odboru investic a údržby městského úřadu vysvětlil, že stavba kanalizace vyjde na 483 tisíc korun včetně DPH. Na odkanalizování lokality kolem zámku se finančně podílejí také majitelé nově napojených objektů.

„Stavba kanalizace se tak prodloužila o 60 metrů,“ řekl Janče s tím, že dosud odtok splašků v této městské části řešily více či méně funkční septiky. Nová kanalizace tak přispěje k modernizaci bydlení v městské památkové zóně i ochraně životního prostředí.

Město letos zajistilo rovněž odkanalizování sportovně rekreačního areálu Vodník. To bylo podle starostky Jaroslavy Martanové nutnou podmínkou k dalšímu rozvoji hojně navštěvované a oblíbené lokality na severozápadním okraji města.

Vimperský Haselburg. Foto: sumava.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3