Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Ve Vimperku pořídí výtah do zdravotního střediska i radnice

Vimperk – Bezbariérový přístup by mělo mít letos zdravotní středisko ve Vimperku. Umožnit ho má výtah, na jehož pořízení teď vypsala radnice veřejnou zakázku malého rozsahu. Šachta výtahu má být ze severní strany od lékárny. Předpokládané náklady na pořízení jsou 1,3 milionu korun.

Projekt byl připravený již v loňském roce. „V prvním zadávacím řízení jsme však obdrželi pouze jednu nabídku, která se navíc jevila jako cenově nevýhodná. Proto jsme zakázku vypsali podruhé,“ vysvětluje Michal Janče z odboru investic a údržby městského úřadu.

Vybudování vlastního výtahu má v plánu i samotná radnice. „Máme hotovu studii na instalaci výtahu v objektu radnice ve Steinbrenerově ulici čp. 6. V současné době se jedná s projektantem o dalším stupni projektu a zajištění stavebního povolení,“ vysvětluje Michal Janče s tím, že výtah souvisí s plánovanou modernizací celého třetího patra na reprezentativní prostory. Nachází se zde již opravená obřadní síň. Výtahová šachta má být vedena vnitřkem budovy.

„V současnosti vyráběné hydraulické výtahy svým technickým provedením nenarušují vzhled historických objektů a tím pádem ani ráz městské památkové zóny, ve které se hlavní budova radnice nachází,“ dodává Michal Janče.

Zdr. středisko. Foto: zakrasnejsivimperk.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3