Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Ve Vimperku plánují opravit prostor před vlakovým nádražím

Vimperk – Poškozená plocha před vlakovým nádražím by ještě letos měla získat novou podobu. Dočká se zpevnění, vydláždění žulovými kostkami a vyspádování tak, aby se tam po deštích nedržela voda.

„Prostor před nádražím vypadá už léta velmi neutěšeně. Přitom je vstupem do města pro všechny, kdo přijedou vlakem. To není vůbec dobrá vizitka,“ říká starostka Jaroslava Martanová s tím, že město se rozhodlo jednat v této záležitosti o přes to, že bude opravovat také část pozemku, která není jeho majetkem.

Majitelem pozemku jsou České dráhy. Rada města s nimi udělala nájemní smlouvu, podle které za plochu o výměře 356 metrů čtverečních ročně zaplatí 3560 korun bez DPH. „Pokud bychom tento krok neudělali, oprava by nebyla možná,“ vysvětluje starostka.

Na ploše před nádražím je nyní asfaltový i zpevněný prašný povrch ve špatném stavu, zvláště po deštích se v hlubokých výmolech drží voda. „Stav komunikace se zde zhoršil zejména po vybudování nového chodníku před šesti lety. Ten vytvořil jakousi hráz, jejíž vinou odtud voda nemůže odtékat. Z toho důvodu bude nutné vybudovat kompletní novou konstrukci včetně podkladových vrstev, plochu vhodně vyspádovat a následně vydláždit kamennými kostkami,“ říká Michal Janče z odboru investic a údržby městského úřadu.

Předpokládaná cena je 1,5 milionu korun. Město má nyní vyřízené stavební povolení a bude vybírat zhotovitele. Podle plánu by měla rekonstrukce skončit v letní turistické sezóně.

Ilustrační snímek. Foto: vimperk.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3