Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Ve Vimperku otevřeli centrum pro seniory

Vimperk – Nové komunitní centrum pro seniory mají od čtvrtka 13. října k dispozici lidé ve Vimperku. Stavební úpravy objektu ve Sklářské ulici vyšly na milion korun a město je uhradilo ze svého rozpočtu.  O vnitřní vybavení za bezmála půl milionu korun se postaralo Sdružení Stanislavy Chumanové prostřednictvím svých sponzorů.

Starostka Jaroslava Martanová zmínila, že pro potřeby centra byla upravena bývalá prodejna v bytovém domě. „Prostory jsou ideální proto, že jsou v přízemí, přístupné z ulice a navíc v domě, kde malometrážní byty přednostně nabízíme lidem důchodového věku,“ vysvětlila starostka.

Vedle větší klubové místností, která bude sloužit především ke společenským aktivitám, je zde k dispozici ještě menší místnost vybavená počítači a kuchyňkou. Nové zázemí mají také pečovatelky z Oblastní charity Vimperk, která bude centrum pro město bezplatně provozovat.

Centrum je bezbariérové a budou ho využívat i spolky a organizace. „Naše ocenění patří jednoduše úplně všem, kteří nás podporují a pomáhají nám společně naplňovat odkaz Stáni Chumanové, která vždy chtěla pomáhat spoluobčanům a přispívat ke zlepšení našeho města,“ poznamenala Věra Vávrová, předsedkyně Sdružení Stanislavy Chumanové.

„Je důležité, že senioři mají nyní k dispozici prostory, kde se budou moci vzájemně setkávat a kde nebudou sami,“ dodala starostka Jaroslava Martanová.

obrazok-seniori
Ilustrační snímek. Foto: www.expocenter.sk

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3