Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Ve strakonické nemocnici zakážou návštěvy kvůli chřipkám

Strakonice (ČTK) – Ve strakonické nemocnici začne kvůli šíření chřipkových onemocnění platit od čtvrtka zákaz návštěv. Jde o čtvrtou nemocnici v Jihočeském kraji s tímto opatřením. Už před několika dny zakázali návštěvy v nemocnicích v Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci a Táboře. Kvůli chřipkovým onemocněním je pro veřejnost uzavřený domov seniorů v Horní Stropnici. ČTK to řekla Iva Nováková ze společnosti Jihočeské nemocnice.

„V populaci koluje chřipkový virus chřipky typu A. Momentální situaci v kraji hodnotíme jako období plošného šíření chřipkových a akutních respiračních onemocnění, přičemž v našem kraji stojíme těsně pod epidemickým prahem, celoplošně v rámci celé České republiky již byl práh epidemického výskytu překročen,“ řekla ředitelka epidemického odboru Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Jitka Luňáčková.

Na Strakonicku momentálně připadá 1230 případů na 100.000 obyvatel. V celém Jihočeském kraji je poměr ještě vyšší. Na 100.000 obyvatel v regionu hygienici evidují 1440 případů. „Zatím ještě nejde o chřipkovou epidemii, ale rostoucí počet nakažených nám nedává jinou možnost, kapacity oddělení jsou dosti naplněné. Proto jsme se rozhodli od čtvrtka 12. ledna nepovolovat návštěvy v celé nemocnici. Výjimkou budou závažné důvody, kdy primář oddělení či ošetřující lékař mohou návštěvu u pacienta umožnit na nezbytně nutnou dobu,“ řekl ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala.

Ilustrační snímek. Foto: ireceptar.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3