Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Ve Strakonicích plánují nové parkoviště v Beranově dvoře

Strakonice – Postavení nového parkoviště v lokalitě Beranův dvůr plánují radní ve Strakonicích. V souvislosti s tím chystají i celkovou opravu ulice Na Křemelce v úseku od parkoviště a zimního stadionu po Ellnerovu ulici.

Mluvčí radnice Markéta Bučoková zmínila, že rekonstrukce se bude týkat odvodnění a úpravy zpomalovacích prahů. Podle projektu by měly v místě vzniknout optické chráničky vedoucí do prostoru bývalé mateřské školy.

„Tyto změny sice představují celkové navýšení plánovaného rozpočtu akce o částku 58 tisíc korun bez DPH, ale vedení města je přesvědčeno o nutnosti těchto víceprací. Neboť ve chvíli, kdy se podobné akce plánují, je nezbytné precizní dořešení veškerých drobností,“ uvedla mluvčí Bučoková.

Místostarosta Milan Jungvirt doplnil, že stavební práce by měly začít v příštím roce. Součástí projektu mají být také nabíječky na elektrokola a toalety. Město uvažuje i o pořízení nabíjecích automatů na elektromobily. Tento záměr je zatím v prvotní fázi jednání.

„Při sestavování rozpočtu na rok 2018 se bude počítat s alokací finančních prostředků na tuto akci,“ dodal místostarosta Jungvirt.

Ilustrační snímek. Foto: qap.cz

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3