Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Ve skladu biomasy v Třeboni v neděli hořel vysokozdvižný vozík

Třeboň – Požár vysokozdvižného vozíku likvidovali v neděli 16. dubna v hale firmy v Třeboni, která slouží jako sklad biomasy k topení.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů popsala, že požár se od vozíku dostal do střechy skladu a rychle se šířil do mezistropní konstrukce právě nad kotelnu a dílny. Hasiči ho dostali pod kontrolu po deseti minutách.

„Následovalo rozebírání střešní konstrukce. Část jednotek pak velitel zásahu odeslal zpět na základny, profesionálové pak využili automobilovou plošinu pro vyhledání a dohašení možných dalších ohnisek. A to z toho důvodu, že mezistřeší byla hořlavá izolace, kterou hasiči museli na několika místech dohasit,“ doplnila mluvčí.

Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci vysokozdvižného vozíku. Škodu vyčíslila vyšetřovatelka na 1,5 milionu korun, hodnota uchráněného majetku je 15 milionů korun.

Požár v Třeboni. 2x Foto: HZS JčK

pozar-4

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3