Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V ZOO Dvorec mají nový přírůstek. Lvíče Shina se má čile k světu

Dvorec – V Zoo Dvorec u Borovan na Českobudějovicku mají veliký důvod k radosti. Narodilo se jim zde totiž lví mládě.

Téměř po třech letech se zoo dočkala dalšího lvího mláďátka. To se narodilo 19. ledna. Podle slov vedení zoo to bylo zcela nečekané překvapení, protože mláďata kočkovitých šelem se v lednu nebo únoru rodí velmi zřídka.

Mláďátko se jmenuje Shina, je to samička a dostala jméno po naší výborné kamarádce z Ugandy,“ popisuje Jana Ambrožová ze ZOO Dvorec. Shina je už čtvrtým potomkem lvího páru Niny a Ugase.

Lvici Nině je osm let a samcovi Ugasovi dvanáct let. Shina je pravděpodobně posledním potomkem tohoto páru lvů pustinných.

„Bohužel, ze zdravotních důvodů matka samice už žádná mláďata mít nemůže, protože by jí to ohrozilo na životě. Takže tohle je poslední mládě,“ dodává Jana Ambrožová.

Protože Shina přišla na svět v těch největších mrazech, hrozilo riziko, že by matka mládě mohla vynést ven do zimy. To by pro tak malé lvíče mohlo mít fatální následky.

„Druhé riziko bylo, že matka trpí zánětem mléčné žlázy a nemohla by mládě kojit tak, jak by bylo potřeba. Ihned po narození tak došlo k rozhodnutí, že mládě bude matce odebráno na umělý odchov, nyní je na odchovně pro takto narozená mláďata,“ doplňuje Jana Ambrožová.

V zoo mají lvi velikou tradici. Pokud byste chtěli tohle krásné lví mládě vidět naživo, nenechte si ujít slavnostní křest malé Shiny, který se koná v sobotu 4. března odpoledne v Zoo Dvorec u Borovan.

Lvíče Shina se má čile k světu. Foto: TV Jéčko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3