Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V zemi je chřipková epidemie, nemocných přibývá i na jihu Čech

Jižní Čechy – Ordinace lékařů se neustále zaplňují. Počet nemocných s chřipkou přibývá. O epidemii se mluví ve chvíli, kdy je 1500 až 1700 případů na sto tisíc obyvatel.

„V minulém týdnu jsme měli nahlášených 1400 případů na 100 tisíc obyvatel. Vidíme jednoznačně nárůst výskytu počtu chřipkovitých onemocnění v Jihočeském kraji,“ říká Květoslava Kotrbová, ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje.

Mezi nemocnými převládají předškolní děti do pěti let. Hodně nemocných je i u mladých lidí ve věku do 24 let. Kvůli nákaze zakázalo už několik nemocnic návštěvy.

V českobudějovické nemocnici jsou návštěvy zakázané už od začátku ledna. Během měsíce se pro návštěvy zavřely i další nemocnice, třeba ve Strakonicích, Jindřichově Hradci nebo Dačicích.

„Téměř všechny nemocnice v kraji jsou zavřené, mimo dvou. A to v Písku a Prachaticích,“ dodává ředitelka Kotrbová.

Lidé se snaží nad nákazou zvítězit všemi možnými způsoby. Zvýšili přísun vitamínů, někteří se vyhýbají i většímu kolektivu, kde se mohou snadněji nakazit.

Někteří lidé se proti chřipce nechávají raději rovnou očkovat.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3