Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Týně odvedou těžkou dopravu z obytné zóny do průmyslové

Týn nad Vltavou – Odvedení těžké nákladní dopravy z obytné zóny a otevření průmyslové zóny, kde má vzniknout řada pracovních příležitostí. S tímto záměrem se v Týně nad Vltavou na Českobudějovicku pustí do výstavby nové spojovací silnice mezi Havlíčkovou ulicí a silnicí na České Budějovice. Její součástí budou také všechna připojení a odvodnění.

V polovině února odstartovala první etapa od bývalých Jaselských kasáren v současné průmyslové zóně po zónu budoucí výstavby průmyslových podniků. Vyjde na necelých 15 milionů korun bez DPH a hotová má být do konce července.

„Nová komunikace o délce zhruba 400 metrů bude napojena na panelovou cestu od bývalých kasáren. V přidruženém dopravním prostoru bude zřízen jednostranný chodník pro pěší a cyklisty,“ popsal starosta města Milan Šnorek.

Ve druhé etapě se silnice napojí nad Penny marketem na silnici směr České Budějovice. Bude tam vymezený odbočovací pruh.  Součástí výstavby budou i technické sítě, kanalizace, vodovod, osvětlení nebo teplovod

„Výstavba páteřní komunikace v průmyslové zóně je jednoznačně prioritní akcí města. V této významné stavbě vidím mnoho pozitivních efektů pro rozvoj města. Jedná se o investici do rozvojové plochy, která se bude zúročovat i v dalších letech a desetiletích,“ dodal starosta Šnorek.

Stavba spojovací silnice v Týně. Foto: tnv.cz

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3