Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Temelíně se připravovali na teroristy i vzdušný útok

Temelín – Hned deset havarijních cvičení včetně čtyř tajných za sebou letos mají zaměstnanci jaderné elektrárny Temelín. Trénovali zvládnutí radiačních a technologických událostí, eliminaci požárů, řešení ekologických a traumatologických událostí nebo ochranu proti teroristickému útoku či narušení vzdušného prostoru. Poslední cvičení se uskutečnilo v minulých dnech. Účastnili se jej členové havarijního štábu a simulátor.  Procvičovali reakci na fiktivní problémy v obou blocích.

„Během cvičení se neustále snažíme podmínky simulovat tak, aby co nejvíce odpovídaly realitě. Jak z časového, tak technického hlediska,“ vysvětlil Roman Havlín, ředitel Bezpečnosti elektráren ČEZ.

Podle bezpečnostního šéfa obou českých jaderek je výhoda, že elektrárna velmi dobře ví, jaké události ji mohou potkat. „Můžeme se tedy na to technicky i personálně připravit. A pro kvalitní zásah je také důležité, aby základní reakce členů havarijního štábu byly automatické. A to jinak než průběžnými cvičeními získat nelze,“ dodal Havlín.

ukolem-operatoru-bylo-blok-stabilizovat
Úkolem operátorů bylo blok stabilizovat. Foto: Marek Sviták, JETE

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3