Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Temelíně cvičili likvidaci rozsáhlého požáru

Temelín – Deváté letošní cvičení v Jaderné elektrárně Temelín bylo zaměřeno na likvidaci velkého požáru v areálu elektrárny.   Čtyři požární vozy obsazené tuctem temelínských hasičů v úterý, krátce po sedmé hodině ráno, hasily fiktivní plameny mezi výrobními bloky. Do cvičení se zapojil i havarijní štáb a ochranka elektrárny. Cílem bylo procvičit si hromadný výjezd techniky, koordinaci lidí a co nejrychlejší zásah. Na místě hasiči zaujali strategickou pozici. Požární hadice napojili na pevné hasičské hydranty umístěné nedaleko místa požáru. „Po celé elektrárně máme téměř osm stovek hydrantů. Ty jsou umístěny v okolí i uvnitř budov. Vedle toho můžeme hasit i pomocí našich cisteren,“ vysvětlil velitel temelínských hasičů Martin Novotný.

V první fázi zásahu se hasiči zaměřili na lokalizaci požáru. „Ochlazovali jsme okolní budovy, tak aby se požár nerozšířil. V případě velkých požárů, způsobených například pádem dopravního letadla, bychom povolali i krajské hasiče. S jejich pomocí bychom se pak zaměřili na likvidaci požáru,“ přestavil Novotný taktiku zásahu.

Zasahující hasiči vodu reálně stříkali, ale pouze na okolní trávník. V reálné situaci by k uhašení nafty nebo benzínu použili pěnu. Práci hasičů jistila ochranka elektrárny. Jejich úkolem bylo vymezit prostory, aby se do nich nedostal nikdo nepovolaný.

Celá akce byla velmi rychlá, praktický zásah trval přibližně půl hodiny. V další fázi pokračovalo cvičení štábně v havarijní řídícím středisku. ČEZ do cvičení zapojil celkem pět desítek lidí.

foto zdroj: JETE
foto zdroj: JETE

 

foto zdroj: JETE

 

Petra Říhová

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3