Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V táborské nemocnici evakuovali desítky pacientů. Kvůli požáru

Tábor – Interním oddělením táborské nemocnice se šíří hustý dým. Kvůli závadě v elektrickém vedení začalo hořet a plameny se postupně rozšíří do dvou pater. Celý objekt je bez elektřiny. Pacienti závislí na přístrojích jsou v ohrožení. Hasiči zatím evakuovali pět osob, dalších 33 zůstává stále uvnitř. Naštěstí se jedná pouze o cvičení. Zapojí se do něj více než stovka hasičů, záchranářů, policistů a zaměstnanců nemocnice.

Zásah v nemocnici je pro hasiče obtížný z mnoha důvodů. „Specifický je tím, že hasiči se můžou setkat s osobami, který nejsou schopni samostatného pohybu, a bez pomoci zdravotnického personálu naši hasiči nemůžou zahájit evakuaci, jak jsou zvyklí,“ vysvětluje ředitel táborských hasičů Petr Hojsák.

U tak veliké budovy jakou je nemocnice je nejdůležitější společná komunikace. Pro efektivní zásah je vždy sestaven takzvaný krizový štáb. „V krizovém štábu jsou zastoupeny všechny složky. Proto to cvičení probíhá tak dlouho, zhruba tři a půl hodiny. Uvidíme na konci, co doladit,“ říká ředitel táborské nemocnice Ivo Houška.

Chod nemocnice nebyl cvičením nijak narušen.

tabor3
Cvičení v táborské nemocnici. Foto: HZS JčK

tabor1tabor2

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3