Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Táboře začal platit zákaz vjezdu pro nákladní dopravu

Tábor 13. prosince (ČTK) – V Táboře začal na řadě vozovek platit zákaz vjezdu automobilům nad 12 tun. Nákladní doprava musí nově více jezdit po dálničním obchvatu kolem města. Kamiony doposud místo toho často využívaly tranzit Táborem, protože se chtěly vyhýbat zpoplatněným trasám. Omezení vjezdu nákladní dopravy do města přivítá řada jeho obyvatel, řekl dnes ČTK táborský starosta Jiří Fišer (Tábor 2020).

„Tento zákaz výrazně pocítí především lidé na severní části města, kde by se měl dost zásadně snížit provoz. Nákladní doprava se ve velké části přesune na dálnici,“ uvedl.

Zákaz vjezdu automobilů nad 12 tun do některých částí města umožnila novela zákona o pozemních komunikacích v roce 2016. Tábor musel od té doby ve spolupráci s Jihočeským krajem na všechny trasy dát potřebné značky. „Proto ta realizace vešla v platnost až v pondělí 11. prosince 2017,“ řekl Fišer.

Nákladní doprava však nadále může projíždět Údolní ulicí nebo Čelkovicemi. Neexistuje zde totiž náhradní objízdná vozovka vyšší třídy. „Tou bude do budoucnosti obchvat Tesco – Slapy a tato stavba je v tuto chvíli ve fázi územního řízení a vydání územního rozhodnutí se očekává v první polovině roku 2018,“ řekla táborská místostarostka Michaela Petrová (Jinak!).

rek gcm

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3