Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Táboře vzniknou čtyři nové školy. Nabídnou alternativní výuku

Tábor – V současně době je v Táboře celkem devět základních škol. Z toho šest zřizuje město. Nyní se radní chystají otevřít další čtyři soukromé školy. Jedná se o dvě nové základní školy Montessori a základní školy Waldorfskou a ScioŠkolu.

První alternativní školou, která bude na Táborsku otevřena už v letošním roce, bude waldorfská základní škola. Ta by měla být otevřena už od září. Zbývající školy Montessori a Scioškola mají začít fungovat v příštím roce.

V současné chvíli navštěvuje soukromé školy v Táboře 12 procent dětí.

O soukromá a alternativní vzdělávací zařízení je v Táboře čím dál větší zájem. Podporu ale nacházejí jen u některých zastupitelů města.

Mezi ně patří i místostarostka Michaela Petrová. „Já si myslím,že každý rodič by měl mít možnost pedagogického směru, které by chtěl svému dítěti poskytnout,“ říká místostarostka.

„Alternativní škola se zaměřuje na žáka jako na celek. Respektuje jeho i jeho rodiče. Nejde jí pouze o intelektuální rozvoj dítěte, ale i o rukodělné a jiné dovednosti. Chceme, aby ze školy vyšel zdravý, šťastný a zdravě sebejistý člověk,“ vysvětluje Pavlína Trojovská z waldorfské školy.

Podle průzkumu waldorfské školy si změnu v současném systému školství přeje až 80 procent rodičů.

Přesto mezi některými stále převládají obavy z alternativních škol. A to především z takzvaného slovního ohodnocení žáka místo známky. Problémem je i přijetí dítěte mezi vrstevníky a také názory okolí. Zakladatelé alternativních škol ale věří, že postupem času bude jejich způsobu vzdělávání nakloněno stále více rodičů. 

P. Trojovská z waldorfské školy. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3