Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Táboře připravují mnohamilionovou opravu Budějovické ulice

Tábor – Kompletní výměna chodníků i kanalizace. Mnohamilionovou rekonstrukci Budějovické ulice připravuje táborská radnice.

Špatný povrch vozovky i popraskané chodníky, na kterých se po dešti tvoří louže. Největší dopravní tepna v Táboře, která prochází vnitřním městem, už nutně potřebuje opravu. A ne pouze povrchovou.

„Je tam jeden zásadní důvod i v tom, že tam jsou položené inženýrské sítě, které už podléhají zubu času. Zejména vodovod,“ vysvětluje starosta města Jiří Fišer.

Právě potrubí vodovodu je zde už od 70. let minulého století. Čím dál častěji praská a trpí tím především povrch ulice. V rámci rekonstrukce by se kompletně vyměnila i kanalizace.

„Dopravní systém zachováme, k tomu přijde rekonstrukce chodníků, rádi bychom zvedli počet parkovacích míst a doplnili zeleň,“ dodává starosta.

O rekonstrukci už zastupitelé jednají několik let. Aby nedošlo k přílišnému omezení dopravy, rekonstrukce ulice bude rozdělená do více etap.

„My bychom to rádi doprojektovali ještě v letošním roce, abychom měli stavební povolení i vybraného zhotovitele na první etapu,“ vysvětluje Jiří Fišer.

První část rekonstrukce začne podle plánů už letos. Náklady se pohybují mezi 60 a 70 miliony korun. Investorem je kraj, který má ulici ve správě společně s městem Tábor.

Kompletně zrekonstruovaná by měla být Budějovická ulice v roce 2020.

Budějovická ulice v Táboře. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3