Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Táboře odkládají rekonstrukci bazénu. Problém: čas a peníze

Tábor – Tři nové dětské bazény s vodními atrakcemi měly už koncem tohoto roku vzniknout v plaveckém stadionu v Táboře. A to v rámci první etapy jeho rekonstrukce. Do výběrového řízení se ale přihlásila pouze jedna firma, která svou cenovou nabídkou značně přesahovala částku, kterou vedení města na bazén původně vyčlenilo.

Radnice plánovala uvolnit z rozpočtu 65 milionů korun, jediný uchazeč přišel s nabídkou 100 milionů korun.  

Podle vyjádření firmy je 100 miliónů korun za tak rozsáhlou rekonstrukci adekvátní a chyba je prý na straně projektanta, který výslednou cenu špatně stanovil. Vedení města výběrové řízení zrušilo a doufá, že až vyhlásí další, přihlásí se více zájemců.

Podle mého názoru se jedná firma přihlásila kvůli špatným termínům. Výběrové řízení bylo vyhlášené v plné stavební sezóně a stavební společnosti už měly rozjednané jiné akce,“ řekl vedoucí provozu bazénu Jiří Kříž.

Pomoc by mohlo i to, že město vyhlásí nové výběrové řízení s dostatečným časovým předstihem.

Myslím si, že důvodem bylo i to, že jsme chtěli začít stavbu ihned. Věřím, že když vyhlásíme výběrové řízení na podzim s realizací na jaře, tak se přihlásí více firem a budou respektovat naší cenu,“ poznamenala místostarostka Michaela Petrová.

Vedení města si také nechá zpracovat oponentní rozpočet, který by ukázal, jestli byla chyba na straně projektanta nebo firmy.

Zastupitelé dále zvažují, že by se rekonstrukce bazénu nedělala na etapy, ale najednou, a to od jara do podzimu. Zmodernizoval by se nejen dětský bazén, ale přibylo by i nové relaxační centrum. To, že by se rekonstrukce bazénu dělala najednou, provozovatele bazénu vítají. Především proto, že by nebyl tolik omezený provoz.

„Protože je to hlavně plánovaná nástavba relaxačního centra, tak vnitřní bazén budeme muset po nějakou dobu úplně odstavit. Plánované jsou tři měsíce, ale budeme to směřovat do letních měsíců, kdy bude k dispozici venkovní koupaliště. Lidé tak budou mít pořád možnost vyžití a budou si moct přijít zaplavat,“ doplnil vedoucí provozu Kříž.

Pokud bude nové výběrové řízení úspěšné, nový bazén by mohl být hotový na podzim příštího roku.

Bazén v Táboře. Ilustrační. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3