Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

V Táboře chystají opravu největší základní školy i plaveckého stadionu

Tábor – Druhé největší jihočeské město plánuje rekonstrukce řady staveb, vyrůst by měly i nové objekty.

Do rekonstrukcí se chystá Tábor pustit opravdu ve velkém. Rozhodl se opravit například největší základní školu nebo plavecký stadion.

„Rada města se shodla na tom, že je potřeba také připravit konečné řešení Budějovické ulice. Počítáme s tím a máme rezervovány prostředky na zahájení první etapy. Vedle toho nás čeká ještě jedna velká investice do sportu a sice rekonstrukce sportovní haly, která přiléhá ke stadionu Míru,“ říká starosta Jiří Fišer.

Město počítá i s výstavbou nového objektu. A sice domu pro seniory v blízkosti nemocnice. V něm by měli najít útočiště i lidé, kteří trpí Alzheimerovou chorobou.

„Ti by myslím potřebovali nějakou jinou a ještě zvýšenou péči, protože to je opravdu těžká nemoc,“ souhlasí obyvatelka domu pro seniory Milada Janotková.

Obyvatelé města s plány radnice vesměs souhlasí. A navrhují i další věci, které by se podle nich měli zlepšit. Chybí jim třeba větší parkoviště u nemocnice.

 

Největší připomínky mají lidé k dopravě, stěžují si na kolony hlavně ve špičce. Vylepšení by si podle nich zasloužily třeba některá dětská hřiště.

Město Tábor. Foto: www.pensiondasa.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milada Janotková, obyvatelka domu pro seniory  

 

 

 

 

 

Text:

VP Jéčko

 

 

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png