Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Rakousku ukradli trezor, v Čechách ho zahrabali do sněhu

Staré Město pod Landštejnem  – V Rakousku odcizený a v Čechách ukrytý trezor s penězi vypátrali minulý čtvrtek policisté na Jindřichohradecku. Téhož dne zadrželi i dva zahraniční zloděje (22 a 43), kteří převezli lup z rakouského města Kautzen ke Starému Městu pod Landštejnem.

Policejní mluvčí Hana Millerová řekla, že zloděje prozradily otisky kol ve sněhu. Rakouští policisté sledovali stopu až k českým hranicím, tam se po ní pustili čeští strážci zákona.

„Policisté při širším ohledání dané lokality zpozorovali u křižovatky Staré Město pod Landštejnem – Veclov ve sněhu patrné stopy, jenž je dovedly až k hromadě sněhu, ze které vyčuhoval z části   paletový vozík na  němž byl přikurtovaný  a téměř zahrabaný předmět připomínající trezor,“ popsala mluvčí.

Trezor byl v době nálezu neporušený a uzavřený. Policisté ho zajistili a začali pátrat po zlodějích. I při tom se na ně usmálo štěstí. Spatřili totiž auto s německou poznávací značkou a v něm dva podezřelé muže.

„Ve vozidle byly věci pocházející z trestné činnosti a  nebylo pochyb o tom, že cizinci jsou možnými pachateli krádeže trezoru s finanční hotovostí v měně  EURO. Policisté podezřelé muže zadrželi a informovali rakouské kolegy,“ dodala mluvčí s tím, že rakouští policisté vydali na muže Evropský zatýkací rozkaz.

Oba muži skončili v policejní cele a čekají na vydání do Rakouska.

Odcizený trezor. Foto: Policie ČR

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3