Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Radomyšli za 28 mil. Kč přestavěli mateřskou školu

Radomyšl (Strakonicko) 10. března (ČTK) – V Radomyšli na Strakonicku slavnostně otevřeli přístavbu mateřské školy za 28 milionů korun. Kapacita zařízení se tím výrazně zvýší. Měla 60 míst, nyní může ve školce být až 105 dětí. Stavět se začalo loni v červnu a více než 25 milionů korun tvořil příspěvek z evropských fondů.

Po dobu úprav objektu musely děti provizorně chodit do základní školy. Do rekonstruovaných prostorů se nyní vrátí 12. března. „Dosud jsme každoročně museli z kapacitních důvodů odmítat řadu dětí. Museli jsme odmítat i tříleté děti. Nedovedu si představit, kam bychom bez přístavby dali děti v roce 2020, kdy budeme muset přijmout i dvouleté,“ uvedla ředitelka mateřské školy v Radomyšli Renata Škodová.

Vzhledem k omezené kapacitě mateřská škola měla i odloučené pracoviště se dvěma třídami na místní základní škole. „Pro děti to nebyl problém, jen musely docházet do budovy školky na hřiště a na různé akce, třeba divadlo,“ řekla Škodová.

Vyčleněné třídy v základní škole, které mají kapacitu 35 míst, zůstanou zachované jako rezerva pro školku. Škodová se domnívá, že počet dětí v mateřské škole se bude postupně zvyšovat. „Víme, že nyní pokryjeme veškeré požadavky. Už v březnu k nám nastoupí sedm dětí, které jsme museli odmítnout. Spolu s nimi budeme mít také od března o jednu učitelku více,“ uvedla.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3