Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Prachaticích vytvoří areál lesních her pro děti

Prachatice – V Prachaticích vznikne nový areál lesních her. Využívat ho budou hlavně rodiče s dětmi. Cílem projektu je zvýšit zájem dětí o přírodu a zábavnou formou je zasvětit do přírodních principů.

V Prachaticích je jedno z míst, které jsme již v minulosti začali upravovat, abychom jej udělali atraktivní především pro rodiny s dětmi,“ říká starosta Martin Malý.

Areál by měl vzniknout v lokalitě nad Lázněmi svaté Markéty. Na své si tam přijdou hlavně malí návštěvníci ve věku od pěti do dvanácti let. I jejich názory se město řídilo při tvorbě konečné podoby areálu.

V první etapě zde bude instalováno pět stanovišť, například mraveniště, žabí tůňky, veverčí hnízda,“ popisuje místostarosta Jan Klimeš.

Děti si zde vyzkoušejí překonávání různých překážek. Celý areál bude z přírodních materiálů jako je dřevo, kameny nebo lana.

Město plánuje v budoucnu propojení tohoto areálu s ostatními lesními areály. Jedním z nich bude například naučná stezka víly Majolenky nebo oblíbený zoo koutek, kde se děti seznámí nejen s životem lesní zvěře.

K vidění tu máme prasata, prasata divoká, prasata vietnamská, dančí, muflona, ovce. Nejvíc se dětem líbí malá selátka,zmiňuje ředitel městských lesů František Štěrba.

Celkovou částku na výstavbu lesního areálu odhaduji radní na zhruba dva miliony korun. V současné chvíli zažádalo město o dotace ministerstvo pro místní rozvoj.

Pokud půjde vše podle představ radních, mohl by být areál hotový během tohoto roku.

Lesní areál v Prachaticích. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3