Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Prachaticích vypsali soutěž na revitalizaci Štěpánčina parku

Prachatice – Architektonickou soutěž na revitalizaci Štěpánčina parku vypsala na konci března prachatická radnice. Návrhy bude přijímat do 2. června letošního roku.

Antonín Jurčo, vedoucí stavebně správního odboru a regionálního rozvoje městského úřadu, vysvětlil, že předmětem soutěže je zpracování architektonicko – krajinářského návrhu revitalizace  parku a navazujících ploch v Prachaticích.

„Jedná se o návrh funkčního a uživatelsky přívětivého pojetí parku a navazujících ploch a zlepšení pěšího propojení do navazujícího území. Cílem je zatraktivnění parku a navazujících ploch pro všechny jeho uživatele,“ řekl Antonín Jurčo s tím, že park má po revitalizaci plnit funkce plnohodnotného veřejného městského prostoru.

Zejména co se týká odpočinku, setkávání, společenských akcí a komunikačního prostoru. Radnice si zároveň slibuje zlepšení funkce parku z hlediska prevence proti důsledkům přívalových dešťů.

Přesné podmínky soutěže najdou zájemci na webových stránkách města a České komory architektů.

Štěpánčin park. Foto: prachatice.eu

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3