Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Prachaticích plánují nový aquapark za desítky milionů korun

Prachatice – Jezírka se slanou vodou i dětský svět. I to by mohl plavecký stadion v Prachaticích nabídnout už příští rok. Výstavba nových atrakcí bude spojena s rozsáhlou rekonstrukcí, kterou bazén už nutně potřebuje po třiceti letech fungování bez větších úprav.

„Je třeba opravovat jak vodovod, tak i kanalizace a veškerý aparát, který je v útrobách. Byli jsme postaveni před otázku, zda chceme bazén s novými technologiemi a službami, které nabízí dnes, nebo si město zaslouží bazén, který by měl být skutečným wellnescentrem,“ říká starosta města Martin Malý.

Lidé z Prachatic totiž dojíždí za takovými službami do nedalekého německého Waldkirchenu. A to je podle starosty velká škoda. Prachatický bazén ročně navštíví kolem 60 tisíc lidí. Tamní zastupitelé proto chtějí vytvořit aquapark, který nabídne veškeré služby a komfort pro všechny generace a bude srovnatelný s podobnými zařízeními ve větších městech.

„Návštěvníci se mohou těšit i na tobogány, které zde na stadionu nově přibudou. Také na dvě tobogánové věže pro děti a malé brouzdaliště pro pidi plavce a rekonstrukci dětského brouzdaliště,“ doplňuje ředitelka sportovního zařízení Radovana Kutláková.

V novém aquaparku mají být i moderní sauny, páry a vířivka. Dále vznikne několik menších bazénů, ale také průplav, který propojí vnitřní i venkovní část slaného bazénu. Na budování aquaparku se bude pracovat tři roky, a to vždy pouze v letních měsících, aby nebyl omezen provoz bazénu.

Radnice předběžně spočítala náklady na rekonstrukci na zhruba 70 až 80 milionů korun. Pokud by radní byli úspěšní s žádostí o dotace, mohli by s opravami začít už příští léto.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3