Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Písku ve středu projednají další etapu regenerace sídliště Jih

Písek – Třetí etapu regenerace sídliště Jih připravuje písecká radnice. Stavební práce mají začít ještě v letošním roce, přesný termín bude záležet na průběhu výběrového řízení na zhotovitele. Veřejné projednání se uskuteční ve středu 29. března od 16 hodin v zasedací místnosti městského úřadu v Budovcově ulici.

Mluvčí radnice Kristýna Barchini popsala, že při třetí etapě regenerace má být opravená silnice v Truhlářské ulici, v plánu je také obměna zeleně, odvodnění ploch i překládka některých inženýrských sítí.

„Dojde i ke zhotovení malého kruhového objezdu, takzvaného obratiště, které umožní snadné otočení údržbové techniky. Pamatováno bude i na bezbariérové přístupy mezi jednotlivými chodníky a komunikací pro vozidla a také na usnadnění nájezdu vozidel do přilehlých garáží,“ doplnila mluvčí.

Lidé z Písku se mohou vyjádřit k plánovaným úpravám v anketě, která skončí ve čtvrtek 20. dubna.
Sídliště Jih. Ilustrační. Foto: ms-pisek.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3