Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Písku přibudou parkovací místa i nabíjecí stanice elektromobilů

Písek – Opravená komunikace, nový chodník, mobiliář i zeleň, několik desítek parkovacích míst navíc a nová technická infrastruktura, včetně nabíjecí stanice pro elektromobily. Takový bude výsledek rekonstrukce Svatotrojické ulice a navazujícího parkoviště P1 Na Výstavišti v Písku za zhruba 12,6 milionu korun bez DPH.

„Dobrým nastavením soutěžních podmínek se podařilo městu ušetřit částku přes 2,5 milionu korun oproti předpokládaným výdajům,“ říká místostarosta města Josef Knot.

Rekonstruovat se bude povrch komunikace ve Svatotrojické ulici a prostor před restaurací Kozlovna u Plechandy, kde se rovněž počítá s parkováním. Podél povede nový chodník od parkoviště P1 až ke Kamennému mostu.

„Navržené řešení parkovacích ploch v ulici Na Výstavišti vychází z podélné osy prostoru píseckého Výstaviště, kdy za pomoci tří ulic rovnoběžných s touto osou a na ni kolmých parkovacích stání, dojde k optickému otevření průhledu celého území,“ vysvětluje budoucí uspořádání parkoviště Václav Filip z odboru investic a rozvoje písecké radnice.

Záliv pro dva autobusy se předpokládá na jižní straně v blízkosti veřejných záchodků. Díky novému chodníku ve Svatotrojické ulici se zlepší komfort pro pěší, kteří z parkoviště zamíří do historického centra města. Pracovat se zde bude necelé čtyři měsíce a v říjnu by mělo být hotovo.

„Souběžně se stavbou a v souladu s konceptem Smart City dojde k instalaci inteligentního systému detekce parkovacích míst,“ doplňuje Josef Knot. „S kolaudací této stavby chceme spustit systém světelného navádění automobilů jak na parkoviště P1, tak i P2 u kulturního domu. Řidiči budou mít k dispozici předem informace o volném počtu parkovacích míst na konkrétním parkovišti. Potěšitelné je, že jsme novým řešením parteru ulice Svatotrojické a parkoviště P1 Na Výstavišti navýšili počet stání pro osobní vozidla o více než tři desítky.“

Ilustrační snímek. Foto: smart.pisek.eu

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3