Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Písku postaví novou křižovatku, řidiči mají očekávat kolony

Písek – Dlouho očekávaná výstavba nové okružní křižovatky začne na přelomu března a dubna v písecké Obchodní ulici u obchodního centra Albert.

Stavební firma začne v tomto týdnu s přípravnými pracemi, jako je pokládka provizorních sjezdů k nákupnímu centru nebo instalace přechodného dopravního značení. Samotné stavební práce na vozovce mají odstartovat ve čtvrtek 30. března, hotové mají být během dvou měsíců.

Vedoucí odboru dopravy písecké radnice Michal Kovařík vysvětlil, že po celou dobu výstavby bude křižovatka průjezdná všemi směry. Provoz však bude veden pouze v jednom jízdním pruhu a bude řízen světelnou signalizací, takže se zde dají zejména v dopravních špičkách očekávat delší kolony.

„Proto doporučujeme řidičům, kteří potřebují místem pouze projet, aby si zvolili jinou trasu a místu se vyhnuli. Výjimkou bude pouze sjezd ze silnice I/20 ve směru od Českých Budějovic na Tábor, který bude po dobu výstavby křižovatky uzavřen. Odbočit od Českých Budějovic na Tábor bude možné přes Semice, odbočit do města pak bude možné i na některé z následujících křižovatek u nádraží, pod Hradištěm nebo u lesnické školy,“ dodal Michal Kovařík.

Ilustrační snímek. Foto: pardubicepodlevas.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3