Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Písku otevřou novou okružní křižovatku v Obchodní ulici

Písek – Slavnostní otevření nové kruhové křižovatky v Obchodní ulici naplánovali na pátek 16. června v Písku. Mluvčí radnice Kristýna Barchini řekla, že stavební práce začaly na konci března a od tohoto týdne už řidiči mohou kruhový objezd používat. Jeho vybudování vyšlo město a Ředitelství silnic a dálnic na 10 milionů korun.

Na kruhovém objezdu je středový ostrůvek se třemi 15letými borovicemi,  pěti zimostrázy stálezelenými tvarovanými do podoby koule a několik okrasných trav, které doplní výsadbu hlavně v podzimních měsících.

„Čtyři balvany a mulčovací kůra pak vyplnily zbytek ostrůvku. Na plochu určenou pro trávník položili pracovníci městských služeb více než 200 m² travního koberce, který se i přes tropické teploty a nadměrně suché dny podařilo udržet. I po prvním posečení vykazuje trávník velmi dobrou kondici,“ popsala mluvčí.

Dodala, že součástí stavby byl také připojovací pruh ze silnice I/20 ve směru od Českých Budějovic. „Je zde také veřejné osvětlení celé Obchodní ulice až k dopravním značkám označujícím začátek a konec „uzavřené“ obce a I. etapa propojení veřejného vodovodního řadu z ulice Průběžná, přes okružní křižovatku směrem do ulice U Hřebčince,“ doplnila Kristýna Barchini.

Kruhová křižovatka. Foto: Město Písek

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3