Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Písku otevřeli dětskou chirurgickou poradnu

Písek – Dětskou chirurgickou poradnu otevřela nemocnice v Písku. Sídlí v prostorách ambulantního traktu dětského oddělení a je otevřena každé úterý od 9 do 11 hodin. Rodiče tady mohou konzultovat s odborníky otázku operací, pooperační ambulantní péče, dětských diagnóz i návazné péče na jiných zdravotnických pracovištích.

Poradna se věnuje například problematice dětské kýly, kožních a podkožních útvarů, vrostlých nehtů, nesestouplých varlat, dlouhodobých bolestí břicha u dospívajících nebo žlučových kamenů.

Primářka chirurgického oddělení písecké nemocnice Marta Horáková vysvětlila, že dětská chirurgie je specifická tím, že veškeré úkony se dělají tempem přizpůsobeným potřebám malých pacientů.

„Dětem trpělivě nasloucháme a dáváme jim prostor, aby samy popsaly své obtíže. Snažíme se je nestresovat zbytečným bolestivým vyšetřením, které provádíme jen v nezbytných případech a po důkladném vysvětlení přizpůsobeném věku,“ popsala primářka.

Zřizovatelem nemocnice je Jihočeský kraj. „Existence chirurgické poradny pro děti nebývá standardem v nemocnicích okresního typu. Proto ji vnímáme jako krok kupředu a aktivitu, na které písecká nemocnice bude moci do budoucna stavět,“ ocenil vznik poradny hejtman Jiří Zimola.

Marta Horáková. Foto: Ivana Kerlesová

 

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3