Jsme všude na jihu Čech.

V Písku opravují stezku u Otavy. Hotová má být asi za dva týdny

Písek – Do opravy povrchu stezky podél Otavy se na konci května pustili v Písku. Oprava má být hotová do druhé poloviny června, vyjde na 476 tisíc korun včetně DPH.

Petr Jelínek z odboru investic a rozvoje písecké radnice zmínil, že stezka se bude opravovat v úseku od lávky přes Městský ostrov k Jiráskovu mostu a od Václavského jezu k lokalitě U Smetáka.

„Povrch stezky je v daném úseku narušen provozem, vodní erozí a kořeny vegetace. Vyskytují se zde podélné i příčné nerovnosti a výtluky. Všechny poškozené části budou opraveny, dorovnány a zhutněny,“ řekl Jelínek.

Dílčích oprav se dočká stezka v úseku mezi Jiráskovým mostem a Václavským jezem. Provoz nebude přerušen, v místech prováděných prací se však částečně omezí sjízdnost pro cyklisty.

„Apelujeme na všechny, kteří budou procházet nebo projíždět stavbou, aby dbali zvýšené opatrnosti. Za způsobené komplikace se omlouváme a věříme, že opravení části stezky přispěje k větší bezpečnosti a komfortu pro všechny, kdo tuto frekventovanou trasu využívají,“ dodal Petr Jelínek.

Stezka v Písku. Foto: commons.wikimedia.org

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png