Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Písku opraví lesní sportovní stezku a prodlouží ji o 320 metrů

Písek – Do rekonstrukce a prodloužení oblíbené sportovní stezky v lese Na Americe se v příštím roce pustí písecká radnice. Počítá s investicí do milionu korun bez DPH, na projekt získala dotaci Státního zemědělského intervenčního fondu. Stezka vede lesními cestami a pěšinami přírodního parku Písecké hory.

Vedoucí odboru životního prostředí písecké radnice Miloslav Šatra vysvětlil, že v rámci rekonstrukce dojde k prodloužení stezky z 1050 na 1370 metrů. Mimo to je v plánu výměna technicky nevyhovujících sportovních prvků na jednotlivých zastaveních a doplnění stezky o nové prvky.

Projektový návrh zahrnuje 25 stanovišť s fitness prvky a imobiliářem, jako jsou lavičky. Dosud bylo na stezce 14 zastaveních, přibude tak 11 nových. Devět z 25 prvků bude určeno seniorům.

„Kvůli nevyhovujícímu stavu stezky jsme podali v tomto roce žádost o dotaci na její rekonstrukci. Jelikož stezka, která je hojně navštěvovaná obyvateli města, byla rekonstruována naposledy v roce 1993 a většina prvků je ve špatném technickém stavu, byl zpracován projekt rekonstrukce,“ zmínil vedoucí odboru s tím, že město získalo celou částku potřebnou na kompletní obnovu stezky a následně záměr schválila 24. listopadu rada města.

„Stezka plně respektuje stávající trasu po lesních cestách s tím, že prodloužení je navrženo na začátku a konci stezky tak, aby logicky navazovalo na stávající trasu,“ doplnil Šatra.

stezka
Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3