Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Písku odhalí pamětní desku literárnímu hrdinovi Janu Cimburovi

Písek – Rázovitý sedlák a ušlechtilý typ jihočeského venkovského člověka Jan Cimbura ze Semic u Písku, který se stal předobrazem vesnického románu Jindřicha Šimona Baara, se dočká odhalení pamětní desky v Písku. Slavnostní akt se uskuteční ve středu 14. června od 16 hodin na Hradišti před domem čp. 4 a čp. 5.

Vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu písecké radnice Jana Bauerová zmínila, že odhalení pamětní desky připomene dvousté výročí Cimburova narození, které připadá na 17. června.

„Pamětní desku instalovalo na podnět osadního výboru Hradiště město Písek a slavnostního odhalení se zúčastní zástupci města, Prácheňského muzea a obce Putim. Svoji účast přislíbil dále předseda osadního výboru Semice, zástupci Selské jízdy Jana Žižky z Trocnova a vedoucí Spolku sekáčů České republiky. Historii nám svými kroji přiblíží členové Obce Baráčníků Vitoraz Písek,“ dodala Jana Bauerová.

Pamětní deska. Foto: Město Písek

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3