Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Písku je dočasně uzavřena lávka přes Otavu

Písek 18. prosince (ČTK) – V Písku je dočasně zavřena pěší lávka přes Otavu na nábřeží 1. máje. Jde o stejnou konstrukci jako měla lávka v pražské Troji, která se před dvěma týdny zřítila. Písecká lávka nevykazuje žádné závady, jde o preventivní opatření. Statici a technici ji chtějí pečlivě zkontrolovat. Novináře o tom informovala Lenka Gareisová z píseckých městských služeb.

Stavba je mladší než lávka v Troji, povrch lávky byl podle Gareisové již před několika lety opravován, aby nezatékalo do mostní konstrukce. „Nad rámec pravidelných kontrol a revizí budou provedeny další kontroly, aby se vyloučila možnost závady, případně konstrukční vady, o které se v souvislosti s trojskou lávkou hovoří,“ uvedla Gareisová.

V Praze se v sobotu 2. prosince zřítila do Vltavy lávka, která spojovala Troju a Císařský ostrov. Čtyři lidé utrpěli zranění, dva z nich těžká. Příčiny havárie zatím nejsou známy.

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3