Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Písku instalovali tři nové kamery na nábřeží a k Palackého sadům

Písek – O něco bezpečněji se mohou cítit lidé v Písku. Radnice vyhověla podnětům veřejnosti a v reakci na narůstající kriminalitu pořídila tři nové bezpečnostní kamery. Jedna je umístěná na nábřeží 1. máje a další dvě neotočné monitorují průchod mezi Palackého sady a Heydukovou ulicí.

„Umístěním kamery na nábřeží 1. máje reagujeme na stížnosti občanů, zvýšený nárůst protiprávního jednání v této části města a vycházíme také z našich zkušeností stejně jako z poznatků Policie České republiky,“ vysvětluje Jaroslav Rapant, manažer prevence kriminality Městské policie Písek.

Mluvčí radnice Irena Malotová doplnila, že městský monitorovací systém v Písku teď tvoří 22 kamer. Vedle výše zmíněných lokalit jsou  v ulicích Karlova, Dvořákova, Komenského, Žižkova, dále na třídách Přátelství a Národní svobody, na Velkém, Havlíčkově i Alšově náměstí, na Výstavišti, v Palackého sadech a na Jiráskově nábřeží.

„Další kamerový bod by měl v dohledné době přibýt na městském úřadu v Budovcově ulici. Postupně se chystá výměna starších analogových kamer s digitálním převodníkem za moderní přístroje. To se bude jako první už v příštím roce týkat kamery v Žižkově ulici,“ uvedla mluvčí.

Kamerový systém funguje v Písku bezmála dvacet let. Výrazně pomáhá městské policii a Policii ČR zejména při kontrole rizikových míst ve městě, přispívá k vytvoření bezpečných zón pro lidi, napomáhá bezpečnějšímu silničnímu provozu a výraznou roli hraje i při nenadálých situacích jako jsou požáry, povodně či havárie.

„S využitím kamerového systému se nám i kolegům z Policie České republiky podařilo odhalit desítky pachatelů trestné činnosti. Šlo například o ničení vozidel, malování graffiti na nepovolených místech, případy vloupání, krádeže či ublížení na zdraví. Totéž platí o přestupkovém jednání, jako je ničení majetku, znečištění veřejného prostranství, zakládání skládek, konzumace alkoholu na veřejnosti a další porušování obecně závazných vyhlášek,“ připomíná Jaroslav Rapant z Městské policie Písek.

Kamerový systém také nejednou pomohl zachránit lidský život, když díky němu strážníci mohli včas poskytnout pomoc a přivolat záchrannou službu lidem s vážnými zdravotními problémy.

Kamerový systém. Foto: pisek.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3