Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Písku dokončili rekonstrukci Bakalářů, vyšla na 13 milionů korun

Písek – Druhou etapu rekonstrukce lokality Bakaláře dokončili na začátku května v Písku. Radnice nechala zrevitalizovat prostor za kostelem, parčík s umělým jezírkem a okolí památníku padlých u Melegnana a Solferina. Náklady dosáhly téměř 13 milionů korun.
Mluvčí radnice Irena Malotová vysvětlila, že Bakaláře jsou jednou z hlavních nástupních tras k historickému centru města. Na  jaře 2009 skončila první etapa rekonstrukce, která obsahovala část náměstí – nástupní prostor do hradebního příkopu s parkovištěm a plochu kolem kostela Narození Panny Marie.
Současná část rekonstrukce se týkala i opravy Budovcovy ulice, chodníků, parkovacích stání a autobusové zastávky.
„Kámen byl na Bakalářích použit jako hlavní stavební i tvůrčí materiál. Výtvarné dílo, jehož součástí jsou kamenné lavičky znázorňuje průchod hradeb a symbolizuje čtrnáct zastavení Kalvárie. Kromě estetického významu mohou kamenné prvky sloužit i k příležitostnému usednutí. Parčík je však také vybaven novým mobiliářem včetně dřevěných laviček, které poslouží k příjemnému odpočinku v kultivovaném prostředí,“ dodala mluvčí.
Bakaláře v Písku. Foto: Město Písek

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png