Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Písku chtějí postavit novou cyklostezku v průmyslové zóně

Písek – V Písku plánují novou cyklostezku. Ta usnadní život hlavně lidem, kteří pracují v průmyslové zóně na okraji města.

„Mělo by se vybudovat především veřejné osvětlení, asfaltový povrch a osazení zeleně,“ popisuje místostarosta města Josef Knot.

Novou cyklostezku využijí zřejmě nejvíc lidé, kteří v průmyslové zóně pracují. V několika firmách je tady zaměstnáno zhruba tři a půl tisíce lidí. Mnozí z nich pracují na třísměnný provoz. Do práce tak dojíždějí většinou automobily, MHD, případně i vlakem. Cyklisté i chodci ale musí zatím využívat frekventovanou, neosvětlenou komunikaci nebo často bahnitou stezku.

„V současné době chodci nemají jinou možnost než chodit po rozbahněných a často velmi nebezpečných cestách. A právě proto jsme se rozhodli vybudovat tuto cyklostezku, tak aby se zvýšila bezpečnost obyvatel,“ dodává místostarosta Knot.

Stavba cyklostezky a chodníků vyjde na 10 miliónů korun. Městu se podařilo získat dotaci ve výši devíti milionů. Stavba cyklostezky by měla začít v květnu. Do konce roku by pak měla být hotová.

Ilustrační snímek. Foto: traveldigest.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3