Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V nové zastávce Tábor – Měšice zastaví vlaky poprvé 10. prosince

Praha 28. listopadu (ČTK) – V nové zastávce Tábor – Měšice zastaví vlaky poprvé 10. prosince s příchodem nového jízdního řádu. ČTK to řekl mluvčí správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš. Novou zastávku na trase z Tábora do Horní Cerekve schválil ke zkušebním provozu od pondělí Drážní úřad. Zkušební provoz zde potrvá do dubna příštího roku.

Během něj se bude testovat, zda nově vystavěná zastávka odpovídá technickým požadavkům, řekl ČTK mluvčí Drážního úřadu Martin Novák. Pro cestující ale neznamená zkušební provoz žádné komplikace.

V Česku jsou zhruba dvě tisícovky nádraží a zastávek, kde pravidelně zastavuje vlak. Nové zastávky ale dlouho na české železnici nevznikaly. Významným rokem byl rok 2014, kdy Správa železniční dopravní cesty otevřela šest nových zastávek. Šlo o zastávky v okolí Prahy, konkrétně o zastávky Rudná – zastávka, Chýně, Jinočany, Hostivice – Sadová a Hostivice – U hřbitova. Ke konci roku pak v Praze přibyla zastávka Kačerov.

Kromě Měšic vznikly letos také zastávky v Července u Litovle nebo v Havířově. V nové havířovské zastávce Havířov – Střed začaly vlaky zastavovat 16.prosince.

cfr sd

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3