Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V některých místech lipenské nádrže se vyskytly sinice

České Budějovice 21. června (ČTK) – Kvalita vody v lipenské nádrži u pláže poblíž Lipna nad Vltavou se zhoršila. Podle posledních rozborů se zde navíc vyskytují sinice. Voda vykazuje zhoršenou jakost, vyplývá z poslední analýzy českobudějovické krajské hygienické stanice. Na ostatních sledovaných koupalištích má pak voda většinou pouze mírně zhoršenou kvalitu.

„U pláže v Lipně nad Vltavou doporučujeme citlivějším jedincům, aby se po vykoupání vysprchovali čistou vodou,“ řekl ČTK Vratislav Heinige z českobudějovické hygienické stanice.

Ostatní sledované lokality zůstávají v porovnání s odběry před dvěma týdny takřka neměnné. V Horní Plané akorát hygienici evidují sníženou průhlednost vody. Naopak se zvýšila kvalita Staňkovského rybníku. Heinige uvedl, že neví, jak si tento úkaz vysvětlit. „Za normálních okolností bychom hovořili jako o vodě s mírně zhoršenými vlastnostmi. Ale vzhledem k zátěži z posledních let musíme vodu ve Staňkovském rybníku označit jako nevhodnou ke koupání,“ uvedl hygienik.

rek gcm

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3