Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Křemži se zřítila podmáčená zeď do míst, kde si běžně hrají děti

Křemže – Je čtvrtek 10. srpna před polednem a v ulici Pod Jáníčkem v Křemži se náhle ozývá ohlušující rána. Zřítila se tam opěrná zeď, která je dlouhodobě ve špatném stavu. Zřejmě vlivem nočního deště, který podmáčel nezpevněné zdivo. Kameny a suť dopadly na schody, kde si běžně hrají děti, a to i přesto, že je tam zakázaný vstup. Při pádu zdi ale na místě naštěstí nikdo není, takže událost se alespoň podle prvotních informací z místa obešla bez zranění.

„Jsme jenom slyšeli, jak to padá, tak jsem rychle vykoukl a hned během okamžiku tu byl kouř a velká rána,“ popsal televizi Jéčko očitý svědek, který žije v domku těsně u místa nehody.

Kvůli předchozí květnové havárii je ulice Pod Jáníčkem už téměř čtvrt roku uzavřená.

Podle starosty města Josefa Troupa řeší radnice problémy s opěrnou zdí už desítky let. Rychlejšímu postupu zřejmě paradoxně napomohla květnová nehoda. Po ní už kraj nechal zpracovat projekt a 23. srpna bude vybírat z nabídek na zhotovitele stavby. Hned potom by měli silničáři začít s opravami.

„Podle vyjádření správy a údržby silnic by se mělo začít ještě teď během srpna dělat statické zabezpečení, které by mělo zamezit posuvu objektů, které tam jsou. Do budoucna by mělo zajistit kotvení techniky, která to bude provádět,“ řekl starosta.

Zatímco dosud byla ulice Pod Jáníčkem neprůjezdná jen pro auta, po aktuální nehodě už bude nepřístupná také pro cyklisty. I jim tam totiž hrozí potenciální nebezpečí.

„Touto havárií se potvrdilo, že uzavírka komunikace byla oprávněná. My teď doplníme uzavírku o metrové city bloky (betonová svodidla, pozn. red.) tak, aby bylo opravdu zamezeno jakémukoliv přístupu do těchto míst,“ zmínil Přemysl Kubalák, ředitel českokrumlovského závodu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje. 

Kompletní oprava ulice má podle plánů trvat celý následující rok. To přinese problémy hlavně lidem z Chlumu a okolních osad, kteří musí kvůli uzavírce využívat objížďku přes Holubov a Krásetín.

Zřícená zeď v Křemži. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3