Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na jihu Čech je 12.863 volných pracovních míst, to je nejvíc v historii kraje

České Budějovice (ČTK) – Nezaměstnanost v Jihočeském kraji byla v srpnu 2,8 procenta, stejně jako v červenci. Bez práce bylo 13.119 lidí. ČTK to řekl Jiří Beran z českobudějovické krajské pobočky úřadu práce. V kraji je 12.863 volných pracovních míst, což je historické maximum. Meziročně je nezaměstnanost nižší o 1,1 procentního bodu.

Jihočeská pracoviště Úřadu práce evidovala v srpnu 13.119 uchazečů o zaměstnání, meziměsíčně o 151 méně. Oproti loňskému srpnu je to o 4641 lidí méně. Během srpna se nově přišlo zaevidovat 2139 uchazečů, naproti tomu evidence byla ukončena u 2290 uchazečů, z nichž 1357 si našlo nové zaměstnání, což je 59,3 procenta.

Úřad práce evidoval ke konci srpna 11.710 dosažitelných uchazečů o zaměstnání, tedy těch, kteří mohli okamžitě nastoupit do práce. Meziměsíčně jich bylo o 123 méně, meziročně o 4733 lidí méně.

Jihočeský kraj se v srpnu zařadil společně s Královéhradeckým a Pardubickým krajem na druhé místo co do nejnižšího podílu nezaměstnaných, za Plzeňský kraj, kde je nezaměstnanost 2,6 procenta.

V kraji je 12.863 volných pracovních míst, o 405 více než v červenci. Meziročně bylo letos v srpnu na jihu Čech o 3094 volných míst více. Na jedno připadal jeden uchazeč. „Jedná se o historické maximum počtu nahlášených volných míst ke konci jednoho měsíce,“ řekl Beran.

Počet lidí bez práce zůstal meziměsíčně stejný v okresech České Budějovice, Strakonice a Tábor, o jednu desetinu procentního bodu klesl v okresech Český Krumlov, Písek a Prachatice, o dvě desetiny stoupl na Jindřichohradecku. „I nadále přesto evidujeme nejvyšší podíl nezaměstnaných v okrese Český Krumlov v hodnotě 4,3 procenta. Naopak nejnižší podíl je v okrese Jindřichův Hradec, 1,9 procenta,“ řekl Beran.

V září očekává analytik na trhu práce setrvalý stav, možná malé zvýšení nebo snížení nezaměstnanosti. „Rozhodně budou do evidence úřadu práce přicházet zejména čerství absolventi,“ řekl Beran.

Ilustrační snímek. Foto: info.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3