Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Jindřichově Hradci zavedou nové koridory pro cyklisty

Jindřichův Hradec – Nové koridory pro cyklisty zavede s příchodem jara jindřichohradecká radnice. Chce tak zvýšit bezpečnost samotných cyklistů, ale i zamezit nežádoucím a stále častějším jízdám po chodnících, které naopak ohrožují chodce.

Starosta města Stanislav Mrvka řekl, že nové koridory se ve městě objeví během května. „Vyznačíme je například v Jarošovské ulici v úseku od České ulice po okružní křižovatku u Lidlu, pak také v ulicích Miřiovského a Pražské v úseku od Nádražní ulice po výjezd na Nový dvůr a v poslední řadě v ulici Vídeňské v úseku od okružní křižovatky u nemocnice po okružní křižovatku na silnici u Tank ONO,“ vysvětlil starosta Mrvka.

V souvislosti s jízdami po chodníku radnice upozorňuje, že ve městě jsou pouze tři místa, kde mohou cyklisté jezdit po chodníku, aniž by tím porušovali zákon.

Jedná se o chodník podél nábřeží Ladislava Stehny od Denisovy ulice až po most přes Vajgar, chodník mezi autobusovým nádražím až po okružní křižovatku u prodejny Albert a chodník od prodejny Lidl k firmě Pneu Máca.

„Na jiných chodnících není jízda na kole dovolena. Cyklisté se svou jízdou po chodníku dopouštějí přestupku a mohou být zastaveni a pokutováni městskou a státní policií. Výjimku má pouze dítě mladší 10 let, které smí na kole po chodníku,“ upozornil starosta Stanislav Mrvka. 

Ilustrační snímek. Foto: brnonakole.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3