Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Jindřichově Hradci v březnu odstartuje oprava Václavské ulice

Jindřichův Hradec – První etapu kompletní rekonstrukce Václavské ulice zahájí 1. března v Jindřichově Hradci. Součástí oprav bude výměna vodovodu a splaškové kanalizace včetně přípojek, vybudování nové dešťové kanalizace, úprava semaforů a přemístění přechodu pro chodce od křižovatky s Vídeňskou ulicí ke křižovatce s Mlýnskou ulicí.

Mluvčí radnice Karolína Průšová zmínila, že úsek Václavské ulice od křižovatky s Vídeňskou ke křižovatce s Mlýnskou bude během rekonstrukce uzavřený.

„V průběhu prací dojde i k zásahu do ulice Vídeňské, kde budou napojeny inženýrské sítě. Do ulice Mlýnské bude uložena dešťová kanalizace, která bude odvádět dešťové vody z horní části Václavské ulice přímo do takzvaného zájezku, což je bezpečnostní přeliv z Vajgaru. Povrch vozovky bude opět živičný, povrchy chodníků z žulové mozaiky a betonové dlažby,“ popsala mluvčí.

Úplná uzavírka části Václavské ulice si vyžádá změnu jízdních řádů MHD i změnu trasy některých linek veřejné linkové dopravy. Podle plánů by měla tato etapa rekonstrukce skončit začátkem června letošního roku.

Plán rekonstrukce. Foto: Město J. Hradec

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3