Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Jindřichově Hradci připravují opravu vyhořelého pivovaru

Jindřichův Hradec – Historickému pivovaru v Jindřichově Hradci, který v roce 2011 zničil požár, se blýská na lepší časy.

Požárem zdevastovaný pivovar odkoupilo v loňském roce vedení města za zhruba 8,5 milionu korun od soukromého majitele. Podle starosty města Stanislava Mrvky totiž právě pivovar jako jediný narušuje linii památek Jindřichohradecka. S jeho opravou tak chtějí zastupitelé začít už začátkem dubna.

„My jsme řekli, že v roce 2017 a 2018 chceme dělat záchranné programy. Z rozpočtu je vyčleněno 5 miliónů korun a vysoutěžené částky jsou 4,5 milionu korun,“ říká starosta Mrvka.

Aby město zamezilo dalšímu chátrání a s ním souvisejícím škodám, v plánu rekonstrukce je provizorní zabezpečení střechy a vyklizení shořelé a zbořené části pivovaru. Zhotovitel stavby dále vytvoří provizorní lešení, které od něj radní odkoupí. Dojít má i k zastřešení té části pivovaru, kde střecha chybí.

„V podstatě jsme se rozhodli pro odkoupení, protože to vychází ekonomicky výhodněji, když tam lešení bude déle než jeden rok,“ vysvětluje Vladimír Krampera z odboru rozvoje jindřichohradecké radnice s tím, že odkoupení konstrukce vyjde na zhruba jeden a půl milionu korun.

K čemu bude pivovar v budoucnu sloužit, zatím radní neví. Jeden z návrhů je, že by zde byl minipivovar nebo kongresové sály.

V roce 2019 by zastupitelé chtěli mít hotový projekt na novou podobu pivovaru a vybrat jeho zhotovitele.

Městští radní proto také vyhlásí veřejnou diskuzi, kde svými návrhy na budoucí využití pivovaru, budou moci přispět i sami obyvatelé Jindřichova Hradce.

Pivovar v J. Hradci. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3