Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V jihočeských skiareálech lyžovalo 10.000 lidí

České Budějovice 4. února (ČTK) – Kolem 10.000 lidí přilákala během víkendu jihočeská lyžařská střediska. Skiareál Lipno navštívilo asi 6000 lyžařů, areál na šumavském Zadově hlásí kolem 3000 lidí. ČTK to dnes řekli Vojen Smíšek ze Skiareálu Lipno a vedoucí provozu na Zadově Petr Vondraš.

Na Lipně otevřeli pro lyžaře 12 kilometrů sjezdovek, téměř celý areál a všechny přepravní kapacity. „Víkend úplně parádní, protože vyšlo počasí, konečně se zase po týdnu ukázalo sluníčko. Sníh je perfektní, máme na sjezdovkách zhruba 60 centimetrů. Návštěvnost za víkend dohromady asi 6000 lidí, poměrně slušné. Promítly se do toho pololetní prázdniny, začátek jarních prázdnin, návštěvnost je hezká,“ řekl Smíšek.

O víkendu hostil areál lyžařskou reality show S ČT Sport na vrchol. V pátek 2. února přilákala 130 závodníků, 3. února 110 závodníků a dnes 90 lidí. „Na středu je hlášené poměrně hezké sněžení, mohlo by se to zase zabělat, jestli se to nezmění, tak bude zase bílé Lipno,“ řekl Smíšek.

Spokojeni s víkendem jsou i v lyžařském areálu Zadov na Prachaticku. Pro denní i večerní lyžování otevřeli areál Kobyla, jezdila lanovka Zadov – Churáňov, otevřený byl areál Nové Hutě a provozovatelé upravili přes 20 kilometrů tras pro běžkaře na Churáňově.

„Podmínky se výrazně zlepšily, ochladilo se, během několika dní připadlo i několik centimetrů sněhu. Jinak v pátek začaly jarní prázdniny, už v pátek jsme zaznamenali velikou návštěvnost, asi 1400 lyžařů. Velká návštěvnost byla i o víkendu, čísla v podobné výši, 1400 až 1500 lyžařů každý den. Sněhu je dostatek a zájem je veliký,“ řekl Vondraš.

Velký zájem byl i o běžecké trasy na Churáňově. Například dnes kolem 10:00 již bylo parkoviště připravené pro běžkaře plné. „Ještě bychom potřebovali, aby připadl nějaký přírodní sníh, protože místy ty trasy nejsou úplně ideální, je to třeba zledovatělé. Ale jsou zase místa, kde je to docela dobré a kde se lidé pěkně svezou a projedou,“ řekl Vondraš.

vkc mol

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3