Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Jihočeských porodnicích se loni narodilo 6711 dětí

České Budějovice 3. ledna (ČTK) – V jihočeských porodnicích se loni narodilo 6711 dětí. Je to o 36 méně než v roce 2016. Nejvíce dětí v kraji přišlo loni na svět v českobudějovické nemocnici, a to 2469 dětí. Je to meziročně rovněž nepatrně méně. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Jihočeské nemocnice Iva Nováková.

„V průměru se počet narozených dětí v českobudějovické nemocnici pohybuje stále kolem 2500,“ řekla Nováková. Statistika v Jihočeském kraji v posledních letech nepatrně stoupá. Například v roce 2014 se v regionu narodilo 6346 dětí.

Nováková uvedla, že nemocnice zaznamenávají nárůst trendu z posledního let, který se týká přípravy žen na porod. „Více z nich využívá vlastních porodních plánů. Rodičky mají velký zájem o naše bezplatné předporodní kurzy, na nichž se mají možnost seznámit se s prostředím porodnice,“ řekla Nováková.

Po českobudějovické nemocnici se nejvíce dětí loni narodilo v táborské nemocnici – 1017. Na třetím místě je s 977 porody písecká nemocnice. „U nás rodí 40 procent rodiček mimospádových, které si vybraly píseckou porodnici z nějakého důvodu. Jsme aktivní i na sociálních sítích, porodnice má vlastní facebookové stránky, rodiny tam sdílejí své zkušenosti, takže kromě objektivních dat jsou to i tyto podpůrné činnosti. Ale je to hrozný závazek,“ uvedl ředitel písecké nemocnice Jiří Holan.

Počet porodů v jihočeských nemocnicích v roce 2017:

Č. Budějovice 2469
Písek 977
Tábor 1017
Strakonice 750
J. Hradec 678
Č. Krumlov 595
Prachatice 309
Celkem 6711

Zdroj: Jihočeské nemocnice

Marek Bílek dr

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3