Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Jihočeském kraji stoupl za tři čtvrtletí počet obyvatel o 814

České Budějovice (ČTK) – Počet obyvatel Jihočeského kraje se za letošní první tři čtvrtletí zvýšil o 814 na 638.648. Pozitivně se na přírůstku podílela především migrace, zároveň se ale v kraji víc lidí narodilo, než jich zemřelo. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Počet obyvatel celé České republiky se ve stejném období zvýšil o 18.584 na 10,572.427 obyvatel.

Od ledna do konce září letošního roku se v Jihočeském kraji narodilo 5098 dětí, naopak 4742 lidí ve stejném období zemřelo. Přirozeně tak v regionu přibylo 356 obyvatel.

Nejvíc dětí přišlo na svět v okrese České Budějovice, a to 1626. Nejméně práce měly porodnice na Prachaticku, kde se za první tři kvartály narodilo 399 miminek.

Do Jihočeského kraje se od ledna do září přistěhovalo 4322 lidí. To bylo o 458 osob víc, než se z něj odstěhovalo. Z Česka do regionu přišlo 3137 lidí, z ciziny 1185.

Nejvíce lidí přibylo díky přistěhování v okrese České Budějovice, a to 2125. Nejméně na Prachaticku, kam se přistěhovalo 517 osob. Záporné saldo migrace vykazovaly okresy Jindřichův Hradec, Prachatice, Tábor, Strakonice a Český Krumlov.

Sňatek v Jihočeském kraji uzavřelo v prvních třech kvartálech 2763 párů. Rozvodem naopak ve sledovaném období skončilo 1192 manželství. Nejvíc práce měli oddávající v okresech České Budějovice a Tábor.

Ilustrační snímek. Foto: stoplusjednicka.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3